Ebben a januári, akarom mondani februári szürke időben az ember lányának nincs túl sok kedve, vagyis nekem baromira nincs, a kötelező kint töltött időn túl, kint lenni. Sőt, még a kötelezőt is igyekszem hamar-hamar letudni. Ilyenkor bent jobb, melegebb, hívogatóbb, kellemesebb. És ha már bent vagyunk, akkor miért ne hódolhatnánk legfrissebb imádott technikánknak a makraménak? A fonalas kosár (kaspónak árulták) már hónapok óta várta, hogy egy kis arculatfrissítésen eshessen át, így akkor most kitaláltam, hogy miként is kaphatna új ruhát.
Amire szükséged lesz:
- makramé fonal
- olló
- színes maradék fonalak
- kosár / kaspó vagy kosárkaspó (hasonló termék kapható a Praktikerben)
Első lépésként vágj olyan hosszú szálakat a fonalból, mint a kaspód magassága 3x. Így dupla szállal véve, pont a másfélszerese lesz a hossz a kaspó magasságának.
Hurkold át a kosár felső peremén a fonalat úgy, hogy kívülről befelé bújtatod a szál hajtását, áthurkolod előre és a két szabadon lógó szálat átfűzöd a hurkon. A képen pontosan látszik, leírva nem tudom, hogy érhető-e :).
Vágj pontosan annyi szálat, ahány cikkre osztódik a kaspó felső pereme. Minden egyes cikkelyben ismételd meg a hurkolást!
Amikor az összes szál fent van, indulhat a csomózás. A szomszédos páras szálakból fogj össze egy bal és egy jobb oldalit, és a képen látható módon köss rá csomót!
Csomózd körbe a kosarat! És már készen is vagy az első sorral!
A második és a harmadik sort ugyanúgy kell elkészíteni, mint az elsőt. Ügyelj arra, hogy mindig két szomszédos szálat csomózz, de ne egy “tőről” jövőt!
A kaspód magasságától függően csomózz addig, amíg úgy gondolod, hogy elég. Nekem most 6 sornál jött az “elég” érzés.
A makramé csomózás végét most úgy zártam le, hogy egy-egy szomszédos szálat színes fonalakkal összetekertem. A kilógó makramé fonal darabokat szétfésültem, hogy bojtosabbnak hasson, és a színes fonal alatt kb. 1-1,5 cm-rel levágtam, hogy nagyjából egyforma legyen körben.
Éééés már pakolhattam is bele vissza a fonalaimat. Na, így már sokkal csinosabb a kosaram, ugye?
Korábbi Praktiker blogra készült anyagainkat ITT találod, böngéssz kedvedre!
A bejegyzés a Praktiker Magyarország támogatásával jött létre, de a Masni Dekoráció saját ötlete és véleménye szerepel benne.