Végre-végre-végre! Megérkezett a nyár! Ilyenkor pedig, ha tehetjük, akár egy-egy délutánra is, ha nem tudunk napokra kiszakadni a városból, irány a vízpart! A napsugarak csillogása a vízen, a hullámok halk, monoton zaja tényleg megnyugtat, ellazít és feltölt. A vízpartra viszont érkezzünk stílusosan, az elmúlt évek és az idei nyár nagy trendjével egy ananászokkal díszített, extra strapabíró, és vízhatlan táskával. Ezt a táskát, akár mi magunk is elkészíthetjük, nem kell más hozzá, mint egy csinos terítő – igen, az és varrógép!
Amire szükségünk lesz:
- mintás, vízlepergető vászonból készült kerti abrosz
- vetex (150 cm szélesből, 1 fm)
- táskapánt (kb. 80-100 cm, ki milyen hosszú füllel szereti :))
- varrógép, vasaló, olló
Terítsük ki a terítőt magunk elé, hajtsuk félbe, majd vágjuk ketté.
A fél abroszt megint vágjuk ketté, hogy két egyforma téglalapot kapjunk. Az egyik lesz a táskánk belseje / bélése, a másik a külseje. A külső részt fektessük rá a vetex anyagra, és vágjunk ki abból egy pontosan akkora darabot, mint a külső rész.
Mivel vízlepergető vászonról beszélünk, aminek van műanyag tartalma, így óvatosan, alacsony hőmérsékleten kezdve, kezdjük el a vetex felvasalását. Ha még nem dolgoztál vetex-kszel, akkor a tapintásra durvább felét fektesd a terítő hátoldalára. A durva rész a vetex-en a ragasztó, ami a hő hatására megolvad, így felragad a terítő hátoldalára. Nekem most 2 ponton simán működött a dolog, a terítő sem olvadt meg, de a vetex már ráragadt megfelelően.
Fogjuk a vetex-kszel felszerelt táska külsőnket és hajtsuk félbe, színnel befelé, majd a két szélén varrjuk végig.
A szélek összevarrása után, megadjuk a táskának a mélységét, azaz “dobozoljuk” a sarkait. Ehhez annyit kell tennünk, hogy a varrást tartva magunk előtt függőlegesen, háromszögre hajtjuk a táska sarkát. Ügyeljünk arra, hogy szimmetrikus legyen a háromszögünk. Mérjünk fel a varrásra 10 cm-t, majd ott a varrásra merőlegesen jelöljük végig az anyagot. Ha jól dolgoztunk, ennek a keresztjelölésnek 20 cm hosszúnak kell lennie.
Varrjuk végig a 20 cm hosszú jelölést, és vágjuk le a sarkot.
Ezt a műveletet végezzük el a másik oldalon is. Majd lépjünk tovább a táska bélésére! Színnel befelé félbehajtva varrjuk össze a két szélét, és ugyanúgy dobozoljuk ki a sarkait! Meg is vagyunk a külső-belső varrással!
Jöhet a fül! A táskapántunkat vágjuk ketté és a vágásokat égessük el, nehogy lebomoljon!
Az elégetett végű pántot helyezzük a táska külső szín oldalára és rendezzük el, hogy szimmetrikus legyen, majd varrjuk is fel a táska szín oldalára, többszöri cikk-cakk öltéssel. A két fület a táska két oldalára varrjuk :)! Azaz ha felvarrtuk az egyik oldalra az egyik darabot, akkor a másik oldalra ugyanoda, kívülre, ugyanolyan távolságokra varrjuk fel a másikat!
Mielőtt nekiállunk összeállítani a táskát, van még egy apró trükk, amit meg kell tennünk. A táska belső rétegének a fenekén vágjunk egy kb. 20 cm-es rést.
Most fogjuk meg a kifordított táska külsőt és húzzuk rá a színével lévő táska belsőre. Ügyeljünk arra, hogy a pántok befelé legyenek, azaz a két réteg között! Tűzzük össze a táskát végig felül, majd varrjuk végig körben.
A táska belső alján ejtett 20 cm-es résen keresztül fordítsuk ki az egészet!
Rendezgessük a helyére a rétegeket, és varrjuk be a belső alján lévő rést!
Majd a felső részén öltsük körbe a színén egyszer az egész táskát!
Így, leírás alapján lehet, hogy bonyolultnak tűnik ez a folyamat, de higgyétek el, nem az! Érdemes belevágni, mert minden magától értetődik, miközben varrsz! Utána pedig Tiéd az öröm, hogy milyen csodás, egyedi és nem utolsó sorban vízhatlan táskád van!
Reméljük, tetszett bejegyzésünk, ha igen, akkor nézd meg korábbi Praktiker blogra készült anyagainkat is!
A bejegyzés a Praktiker Magyarország támogatásával jött létre, de a Masni Dekoráció saját ötlete és véleménye szerepel benne.